Większość szkół demokratycznych na świecie powstawało jako inicjatywy grup osób w lokalnych społecznościach. Zwykle byli to rodzice pragnący dla swoich dzieci szkół, w których ich dzieci czułyby się szczęśliwe - szanowane, inspirowane i wspierane. Czasem szkoły były tworzone przez grupy postępowych nauczycieli. Nierzadko grupy takie tworzyły się wokół inicjatorów i późniejszych organizatorów szkół. Zawsze był ktoś, kto inicjował lub współinicjował założenie szkoły. Szkoły demokratyczne  powstawały i powstają, bo tego chcą konkretni ludzie i oni właśnie biorą sprawy w swoje ręce.

Jeśli chciałbyś aby taka szkoła powstała w Twojej okolicy, jeśli chciałbyś aby Twoje dzieci doświadczały w szkole szacunku, aby uczyły się odpowiedzialności za własną edukację i aby stawały się świadomymi empatycznymi dorosłymi z silnym charakterem to musisz działać. Jeśli zależy Ci by powstała szkoła demokratyczna to musisz zainicjować jej powstanie - samodzielnie lub z grupą osób z Twojej okolicy, którzy pragną tego co Ty. 

Jeśli już podjąłeś decyzję i chcesz doprowadzić do powstania szkoły demokratycznej, jeśli potrzebujesz wsparcia i informacji o dalszych krokach to skontaktuj się z nami. Otrzymasz od nas:

  • informacje o obecnych możliwościach prawnych powołania szkoły demokratycznej w Polsce; 
  • materiał informacyjny o tym jak uruchomić szkołę.

Nasz adres email:  info @ edukacjademokratyczna.pl

Pamiętaj, że uruchomienie i rozwój szkoły to często skomplikowane przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Zanim zaczniesz, upewnij się, że jesteście dobrze przygotowani. Przyjmując dzieci do szkoły Ty i Twój zespół weźmiecie na siebie ogromną odpowiedzialność, a prowadzenie szkoły demokratycznej nie jest łatwe.